Główna » 2016 » Wrzesień » 13 » Dostawcy wind dla niepełnosprawnych
12:46 PM
Dostawcy wind dla niepełnosprawnych

przykłady wewnętrznych wind dla niepełnosprawnychWykonanie urządzeń dźwigowych wymaga od producentów zastosowanie się do rygorystycznych norm związanych ze sprawnością urządzeń, zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i jakości stosowanych materiałów. Windy w budynkach są elementami infrastruktury, który jest systematycznie sprawdzany przez przeglądy dokonywane w Polsce przez UDT. Od sprawności windy zależy dopuszczenie jej do użytkowania. Z tego powodu dostawcy wind zawsze zachowują możliwie najwyższy poziom jakości produkowanych kabin, stelaży szybu, maszyn dźwigowych.


 

Producenci wind

W Polsce przy dostosowaniu budynku pod potrzeby niepełnosprawnych stosuje się elektryczne windy kilku popularnych producentów: Cibes, Vimec oraz Arcon. Duże doświadczenie tych firm sprawia, że coraz większa ilość inwestorów budowlanych decyduje się na dedykowane do budynków użyteczności publicznej windy właśnie tych producentów. Dystrybutorzy tych urządzeń udzielają również pełnej rękojmi na windy dla niepełnosprawnych tych producentów.

wewnętrzna winda cibes

Dostawcy wind Cibes w zależności od warunków technicznych panujących w obrębie miejsca przeznaczonego pod budowę windy polecają klientom modele z serii A4000 – A7000. Są to windy typu kabinowego pozwalające na montaż w obiektach gdzie maksymalna różnica pomiędzy kondygnacjami (przystankami) wynosi do 13 metrów. Również umieszczenie drzwi w windach tego typu może zostać zmodyfikowane w zależności od warunków na każdej kondygnacji. Elektryczne windy Cibes mogą mieć drzwi dostosowane do osób na wózkach inwalidzkich, przechodzić pomiędzy kondygnacjami bez przystanków, lub zatrzymywać się na nich i umożliwiać wyjazd z kabiny w innym kierunku niż przy wsiadaniu. Jeden z wariantów urządzeń Cibes pozwala na zastosowanie na ostatniej kondygnacji balkoniku wjazdowego zamiast pełnej kabiny, zmniejszając koszta montażu i jednocześnie ułatwiając niepełnosprawnym poruszanie się.

 

Windy Vimec (Włochy) oraz Arcon (Polska) pozwalają na pokonanie do 6 przystanków o wysokości maksymalnej nawet 19,5 metra. Stosowane są one zarówno w domach prywatnych (modele wind – platform pionowych pokonujących do 2 przystanków) jak też w budynkach użyteczności publicznej, w atriach biurowców, ale też coraz częściej w ośrodkach zdrowia, mniejszych przychodniach, gdzie budynek opieki zdrowotnej nie jest wyższy niż 2-5 kondygnacji. Łatwiej również w takim przypadku o uzyskanie dofinansowania zakupu windy.

Wyświetleń: 917 | Dodał: pozycjoner1 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0