Główna » 2015 » Sierpień » 11 » Gdy brakuje Ci snu - zmień materac
2:49 PM
Gdy brakuje Ci snu - zmień materac

materac do komfortowego snuGdy brakuje Ci snu, który jest przecież jednym z najważniejszych ludzkich potrzeb wg. piramidy Mashlowa - powinieneś koniecznie rozpocząć przemyślenia na temat zmiany łóżka lub jeżeli istanieje taka możliwość - materaca.

Prawidłowy sen zależy od Ciebie.

Rozróżnić można 3 podstawowe typy materacy

  1. Sprężynowe
  2. Lateksowe
  3. Piankowe

Duży wybór materacy

Jest dostępnych bardzo wiele rodzai materacy, które mogą zostać brane brane pod uwagę. Materace mogą być sprężynowe (kieszeniowe) - im więcej kieszeni tym lepiej pracuje. Poprzedni typ - sprężyna bonelowa już właściwie wychodzi z użycia. Również typy sprężyn zastosowanych w materacach w różny sposób wpływają na komfort jaki odczujemy podczas snu.

Rodzaje materacy piankowych

Również materace typu piankowego można podzielić na różne rodzaje, często zależne od konstrukcji, czy materiału. Materac z pianki wysokoelastycznej, poliuretanowej, oraz termoelastycznej. Bardzo popularne ze względu na wysoką trwałość oraz dopasowanie do każdego użytkownika - śpiąc w 2 osoby możemy być pewni tego, że wyśpią się obie osoby, bez względu na różnicę w wadze użytkowników.

Materace lateksowe - więcej możliwości za wyższą cenę.

sypialnia łóżko moterac laterksowyMaterace lateksowe są uznawane za produkty z wyższej półki. Skonstruowane one są z czystego lateksu syntetycznego lub mieszkanki syntetycznego, oraz naturalnego.

Zakup materaca dobrze jest wykonywać przy udziale kompetentnego sprzedawcy. Nie tylko wielkość materaca jaka będzie uzależniona od skrzyni - pudła konstrukcji łóżka, ale również jego cechy dopasowane do indywidulanych cech użytkowników:

  • Wzrost
  • Waga

"Dla osób o lekkiej wadze a sporej wysokości będzie wybierać inny materac niż osoba o tej samej wadze, ale niższym wzroście"

Taką poradę usłyszeć można od profesjonalnych sprzedawców materacy.

Materace antyalergiczne

Równie ważne są właściwości dodatkowe materacy, takie jak ich właściwości antyalergiczne i przeciwbakteryjne. Dla osób, które mają alergię, lub wymagają sterylnej sypialni warto poszukać materacy o takich właśnie właściwościach, oraz zadbać o wygodny sen na materacuwyposażenie sypialni w pokrowiec, taki jak Silveractive.

Materac Silveractive ma 2% srebra w sobie, czyli jest przepikowany srebrną nitką, przez to ma właściwości bakteriobójcze

Typowe konstrukcje materacy dla osób z alergiami są oczywiście droższe, jednak ich konstrukcja i sposób budowy uniemożliwia rozwijanie się w nich roztoczy i bakterii.

Więcej inforomacji znajdziesz na stronach: http://www.materace-wroclaw.com.pl/

Wyświetleń: 210 | Dodał: pozycjoner1 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0