Główna » 2015 » Październik » 1 » Nowoczesne schodołazy - jaki koszt
4:11 PM
Nowoczesne schodołazy - jaki koszt

Przygotowują odpowiednie sprzęty, w które musi być wyposażona osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku warto zwrócić uwagę na pewne szczególne urządzenia - schodołazy platformy-przyschodowe.pl, które umożliwiają poruszanie się w budynkach w których są schody a nie ma żadnych udogodnień dla niepełnosprawnych.

Gdzie stosuje się schodołazy?

Aby sprawnie poruszać się na wózku inwalidzkim osoby niepełnosprawne potrzebują głównie odpowiedniego sprzętu. W jednym z odcinków serialu Przemka Kossakowskiego, który wciela się w role społeczne osób, które często objęte są społecznym tabu. W odcinku "Niepełnosprawność" pokazuje jak trudno jest przywyknąć do poruszania się na wózku inwalidzkim. Zdecydowanie trudno jest przywyknąć i nauczyć się poruszania się na wózku inwalidzkim. Kossakowski udowadnia, jak trudne jest przyzwyczajenie się do poruszania się na wózku, ale również jak trudne w pokonaniu są bariery architektoniczne, które większość społeczeństwa nawet nie zauważa.

pawel parus Schodołazy w miejscach bez windy schodowej dają możliwość wykonywania normalnych czynności - poruszania się pomiędzy kondygnacjami budynku. Schodołazy są urządzeniami dość ciężkimi, które można zabrać ze sobą i korzystać z nich w miejscach nieprzystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednak szczególnie ważne okazuje się likwidowanie barier architektonicznych. Zwracamy uwagę szczególną na to iż pomimo swojej mobilności schodołaz jest:

  1. Ciężki
  2. Nieporęczny
  3. Trudny w transporcie
  4. Powolny

Sprawia to, że urządzenie pomimo swojej przydatności nie zastąpi ciągłej pracy nad architekturą otaczających nas budynków, miast i ulic. Schodołazy to również produkty dość drogie.

Zobacz więcej na stronach:

www.platformy-przyschodowe.pl/windy-schodowe

www.gazetawroclawska.pl/artykul/3798623,krzeselka-schodowe-skuteczna-likwidacja-barier-architektonicznych-zdjecia,id,t.html

http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?pid=258886

Wyświetleń: 231 | Dodał: pozycjoner1 | Tagi: dla niepełnosprawnych, schodołaz, niepełnosprawni w pracy, niepełnosprawni | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0