Główna » 2015 » Kwiecień » 23 » Prawo budowlane a niepełnosprawni
1:54 PM
Prawo budowlane a niepełnosprawni

Sam nie znam żadnego niepełnosprawnego, który spośród obu „udogodnień” dla osób niepełnosprawnych - wyjątkowo tych spośród dysfunkcją manewru - na pierwszym położeniu postawiłby na powolny, nie do końca praktyczny i niepozwalający na niezależne pokonanie schodów, schodołaz. Aczkolwiek dla mnogości osób zdrowych przewaga tegoż rozwiązania istnieje widoczna jakby na wszystkiej płaszczyźnie, i - co więcej przede wszystkim - jeśli chodzi o wartość samego wyposażenia, jego składania i eksploatacji. Stąd także najczęściej, podczas gdy istnieje popyt dostosowania się do wymogów prawa budowlanego, konieczne są platformy przyschodowe - bowiem jest taniej.

Nikt nie bierze poniżej uwagę samych zainteresowanych, ich komfortu i opinii, które mają na tenże temat. Blicza się lecz spełnienie norm jak najmniejszym kosztem. Ciężko się temu dziwić.

Takie już dysponujemy czasy, iż liczy się każdy grosz. Jeden spośród naszych Czytelników, chcąc nabywać nowe kwatera od dewelopera, z racji swej niepełnosprawności gonił lokum dostosowanego do swych potrzeb.

Całość było dobrze do obecnym momencie, gdy przejawiło się, iż chcąc przebyć kilka stopni, które dzieliły go od czasu wejścia aż do wybranego rezydencji, musiałby stosować windy dla niepełnosprawnych.

Wiązałoby się to spośród faktem, iż ciągle musiałby kogoś modlić się o barki, np. sąsiadów, by spośród tego wyposażenia skorzystać. Fortel mało komfortowe, szczególnie na rzecz mężczyzny niezależnego.

 

 

windy to element kluczowy w budynkach

Wyświetleń: 25265 | Dodał: pozycjoner1 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0