Główna » 2015 » Maj » 20 » Zakup windy schodowej - wersja ekonomiczna
10:46 AM
Zakup windy schodowej - wersja ekonomiczna

Osoby które stają przed dylematem dostosowania swojego mieszkania do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach, czy mających ograniczone możliwości ruchowe muszą się liczyć ze sporymi kosztami, które będą pojawiać się szczególnie przy instalacjach windy schodowej.


Windy schodowePrzygotowując mieszkanie do potrzeb windy dla niepełnosprawnych mamy szczególnie na uwadze ich możliwości transportu pomiędzy kondygnacjami budynków.

Musimy pamiętać, że osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich nie mają możliwości korzystania z półśrodków. W przypadku, gdy mieszkanie czy dom w którym mieszkają posiada bariery architektoniczne osoby takie nie będą mogły ich pokonać samodzielnie czy nawet przy czyjejś pomocy.

Musimy mieć również na uwadze, że ich życie nie polega przecież na uzależnianiu się od innych osób. Jeżeli nie mamy możliwości usamodzielnienia się nasze życie bardzo traci na jakości. Dlatego tak ważne jest likwidowanie barier architektonicznych przez montaż windy schodowej w budynku.

Winda schodowa to urządzenia o bardzo dużym udźwigu, często przekracza 140 kilogramów. Jej konstrukcja i sposób działania zależą oczywiście od indywidualnych cech budynku w którym będą montowane. W przeciwieństwie do platformy przyschodowej, te rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze.

Winda schodowa posiada jednak pewne ograniczenia:

  • Winda schodowa jest elementem stosunkowo dużym
  • Wymaga prac budowlanych, często zaawansowanych, ingerujących w konstrukcję budynku
  • Winda schodowa wymaga serwisowania przez profesjonalną firmę zajmującą się platformami dźwigowymi czy windami osobowymi

wozek inwalidzki

Jak kształtuje się cena windy schodowej?

Przede wszystkim trudno ocenić koszty zamontowania poszczególnych instalacji nie znając specyfiki obiektu w jakim winda będzie pracować.

Pamiętać należy że istnieje kilka rozwiązań dla potrzeb niepełnosprawnych, i każde z nich może sprawdzić się w odpowiednim miejscu. Platformy przyschodowe, czy dźwigi schodowe nie sprawdzą się w obiektach gdzie mamy do pokonania kilka kondygnacji.

W budynkach niskich możemy stosować platformy schodowe dla niepełnosprawnych z torem prostym lub ze skrętem. Możliwe jest również zamontowanie 2 i więcej zakrętów na drodze jaką pokona platforma schodowa.

Przeczytaj więcej.

Wyświetleń: 416 | Dodał: pozycjoner1 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0